Actualitate

Accident rutier la Drăgănești Vlașca! Trei persoane au ajuns la UPU Alexandria

Comunicat de presă

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Teleorman au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN 6, pe raza localității Drăgănești Vlașca a avut loc un accident rutier.

La fața locului au intervenit pompierii de la Punctul de lucru Drăgănești-Vlașca cu o mașină de stingere și o ambulanță SMURD, de la Detașamentul Alexandria o ambulanță SMURD și un ATPVM, iar de la SAJ Teleorman două echipaje medicale.

Echipa de cercetare la fața locului din cadrul IPJ Teleorman care s-a deplasat la locul producerii evenimentului a constatat că, pe DN6, în afara localității Drăgănești Vlașca a avut loc un accident rutier în care au fost implicate 2 autoturisme și o autoutilitară.

În urma accidentului a rezultat rănirea ușoară a patru persoane, acestea fiind transportate la o unitate medicală în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Toți cei trei conducători auto implicați în evenimentul rutier au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză a fost întocmit dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă, urmând a se propune soluție prin Parchet.

Afișați mai mult

Adrian Neagu

Redactor/operator imagine

Articole similare

Back to top button