Bărbat din Brânceni, reținut de polițiști
Bărbatul conducea băut și fără permis de conducere

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Alexandria au reținut un bărbat în vârstă de 29 de ani, din comuna Brânceni, cercetat sub aspectul săvârșirii de infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice.
La data de 28 iunie, în jurul orei 04.30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Alexandria au depistat un bărbat în vârstă de 29 de ani, domiciliat în comuna Brânceni, care conducea un autoturism pe strada 1 Mai din localitate, emanând halenă alcoolică.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o valoare de 0,84 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la o unitate medicală în vederea recoltării de probe biologice de sânge necesare stabilirii alcoolemiei.
De asemenea, procedând la verificarea acestuia în bazele de date ale Poliției Române, polițiștii au constatat că bărbatul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, în cauză fiind întocmit dosar penal.
Fiind în continuarea cercetărilor, polițiștii au dispus reținerea bărbatului, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție Teleorman, urmând ca în cursul zilei de astăzi să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Alexandria..